Tam da bugün!

Tam da bugün!

Tam 3 yıl önce bugün ben YBR ile tanıştım ve o uyuşuk, yerinden kalkmayan bakkala bile gitmeye üşenen (ki hala üşerinim) ben gezenti bir şey olup çıktım. Başkalarına göre öyle aman aman mesafe yapmadım 3 yılda ama benim için oldukça gezi dolu geçti.

3 yıl önce bugün YBR'yi aldım ve bir daha da üzerinden inmedim. Tam 30.000km yol aldım, 3 ufak kaza yaptım ve hala koruma demiri taktırmadım. Bu da benim kanayan yaram. Hatta Gökçe sürekli "Taktırmadın demi hala koruma demiri. Afferin yavrum." diyerek çok laf söylemiştir. Nedendir bilmem ufak kaza ve düşme kalkmalarda çok işe yarayan bir parça olsa da hala taktırmadım. Bundan sonra da taktırmayacam sanırım koruma demiri.

Artık mabadımı taşımaktan selesi yırtıldı, bazen yağsız kaldı, genelde bakımsız, pis, yağmurdan yağmura su gördü ama YBR bir kere bile marşa bastığımda çalışmamazlık etmedi, üzmedi beni. Hepsini geçtim ben motosiklet kullanmayı onda örendim lan. Vites geçirememeler, debriyajı geç bırakmalar, bağırtmalar, yokuşu çıkmayınca vites düşürmek yerine artırmalar daha neler neler. Nihayetinde bir şekilde öğrendik sürmeyi. Ölmeden, sağı solu kırmadan.

Genelde düzgün kararlar alabilen biri değilimdir. Son ana gelene kadar kesin karar veremem, çekincelerim olur. Ama her zaman söylemişimdir. Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan bir tanesi motosiklet kullanmaya başlamak. Motosiklet kullanmaya YBR ile başlamak.

Motosiklet kullanın, çok hojdur.

Yorumlar

Xman
Tenere ile tanışma fırsatınız olursa. Deneyin bence :)

Motor çok hojdir.
1 saat önce

Yorum bırak

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kategoriler